BEYAZ TENLİ KADINLAR İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

sevgikoc Editör'den..., Haberler... September 5, 2016

BEYAZ TENLİ KADINLAR İÇİN MAKYAJ TEKNİKLERİ

 

Adsız

Eğer fondöten sürdüyseniz, sürülen fondöten gözaltlarında mimik oluşturduğu için bunlar çok çabuk kırışabiliyor. Dolayısıyla bunu ufak bir sünger yardımıyla tekrar gözaltında mimiklerimizi sabitleyip hemen pudramızı sürersek o mimiklerimizi önlemiş oluruz. Çünkü fondöten mimiklerimizin arasına girip orada yer oluşturduğu için kırışıklığımız var gibi duruyor. Bunu önleme amaçlı böyle bir teknik deneyip kullanabilirsiniz.

Beyaz tenlilere fuşya, toprak tonları çok yakışıyor. Yine aynı şekilde pembe tonları çok yakışıyor. Bu tarz renkleri kullanırsanız ve bunları yaparsanız çok daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Makyajımızı yaparken gözaltlarınıza biraz pudra koymanızı önereceğim çünkü bu işlemi yaparak göze sürülecek farın alta dökülmesini engelliyoruz. Yani far alta dökülse de en azından gözaltlarınızda leke yapmayacak ve makyajda size herhangi bir sorun oluşturmayacak.

 Beyaz tenlilerin allıkta kullanacağı tonlar genelde ne aşırı açık nede aşırı koyu tonlardır. Tam ortada ki tonları kullanabilirler. Bu tarz allıklar cildinizi daha canlandırır, daha güzel bir görüntü oluşturur. Allık sürüşü yüz hattı ve yüz şekline göre değişir. Sürerken yüzü nasıl daha oval gösterebileceğinize dikkat etmeniz gerekir. Asıl amacınız bu olmalıdır. Yüzü daha fazla oval göstermeye çalışmalısınız. Fakat bu bazen yüz şekline göre değişiklik göstermektedir. Yüzümü yakından tanırsak ve ne gerektiğini bilirsek çok daha iyi makyaj yapabiliriz.

 Açık tenli bayanların tercih edeceği farlar yine allıkta tercih ettiğimiz gibi olmalıdır. Pembe, yeşil, mavi gibi renkler kullanılabilir. Tabi kendinize yakıştırdığınız her türlü rengi kullanabilirsiniz ama daha canlı ve parlak renkler kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar elde edebileceksiniz. Tabi bunu natürel bir şekilde kullanırsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *