Boyunuzun uzun görünmesi için giyinirken nelere dikkat etmelisiniz?

boyBoyunuzu uzatmak için illa cerrahi müdahale yaptırmanıza gerek yok. Kıyafetlerinizi seçerken dikkat edeceğiniz birkaç püf noktasıyla işlemsiz boyunuzu uzatmanız mümkün…

Kilolu da olsanız, zayıf da, uzun da olsanız kısa da her zaman kendinizde beğenmediğiniz bir yönünüz mutlaka vardır. Misal kilolular her zaman zayıflara, kısa boylular da uzun boylulara özenir.
Ama artık günümüzde herkes istediği ölçülere kolaylıkla ulaşabiliyor. Kimi estetiğe başvuruyor kimi ise küçük giyim hileleriyle bu sıkıntıdan kurtuluyor. Biz ise bugün uzun boylu görünmek için neler yapabilirsiniz onu anlatacağız.

Öncelikle kıyafetlerinizde birden fazla renk tercih ederseniz boyunuzu kesersiniz. Onun yerine tek renk tercih edin ve baştan aşağı bir renk kombini yapın.

Yüksel bel her zaman kurtarıcıdır. Kimi zaman göbeği kamufle etmek için kimi zaman da boy uzatmak için. Yüksek beller vücudunuzun orta kısmını olduğundan daha uzun göstereceği için her zaman etekte, pantolonda tercih edebilirsiniz.

Bacaklarınızı uzun göstermek için her zaman nude tonlarında ayakkabılar giyin. Tabii bu ayakkabıların düz taban olmamasına yüksek ökçe olmasına dikkat edin.

Yüksek bel etek ya da pantolonlarla giyeceğiniz crop top’lar da uzun görünmenin bir diğer yolu.

Vücudunuz el veriyorsa her zaman üzerinize oturan kıyafetler giyin. Bol ve salaş parçalar sizi olduğunuzdan kilolu ve kısa gösterir. Ama siz illa bol giymek istiyorsanız da, o zaman bel kısmınızın tam olarak belinize oturduğundan emin olun.

Mini etek veya elbise ile platform topuk ayakkabı giymek de boy uzatmada en etkin yollardan biri.

Bu yaz maksi etekler oldukça popüler olacak. Hem trendlere ayak uydurmak hem de uzun boylu görünmek için yüksek bel maksi etek giyebilirsiniz. Hatta eteğin boyu ayakkabılarınızı kapatacak şekilde olursa, altına giyeceğiniz platform ayakkabı görünmez ve siz de istediğinizi elde etmiş olursunuz…

Beli kavrayan ince kemerler de bir süredir kadınların vazgeçilmezi arasında. Üzerinize giyeceğiniz her ne ise, belinize takacağınız ince kemerle de uzun boylu etkisi yaratabilirsiniz…

Belki size garip gelecek ama büyük çantalar yerine mikro çanta diye tabir edilen minik boy çantaları tercih ederseniz, daha uzun görünürsünüz.

İspanyol paça pantolonlar (ki bu yıl tayt modelleri oldukça popüler) her zaman sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Özellikle de yüksek bel olan modeller…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *