Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan

sevgikoc Editör'den..., Haberler... October 26, 2016

herseye yetişen anne karikatürü ile ilgili görsel sonucu

Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan

Erkeklerin tembelliği mi, fizik güçlerine güveni mi böyle olmasını sağladı bilinmez ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar 10 alanda erkekleri geçmiş durumda.

01 – YATIRIM
Mal sahibi olmakta üzerlerine yok…
Bin portfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.

02 – TRAFiK
Ölüm riskleri az
Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.

03 – RAHATLIK
Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar…
2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.

04 – iŞ HAYATI
Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.

05 – YÖNETİCİLİK
Bu konu biraz tartışılır
Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.

06 – GÜZELLiK
Geçmiş nesillere göre daha çekiciler
Araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.

07 – EĞiTiM
Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar.
Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.

08 – BESLENME
Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar.
Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.

09 – SAĞLIK
Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü.
Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen, kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.

10 – YAŞAM
100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın.
Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *